به وبسایت تخصصی آموزشگاه آرمان صدرا خوش آمدید . با ما در تماس باشید :37254818(035)-37247567(035)
امروز 1399/03/09
دسته بندی :
Skip Navigation Links
Autodesk Inventor

پس از ثبت نام در آموزشگاه ، ثبت نام در دوره را کلیک کنید

توضیحات

Autodesk Inventor

نرم افزار Autodesk Inventor  محصول شرکت Autodesk واز برنامه های قوی در زمینه طراحی و مدلسازی می باشد . این برنامه از سال 2007 به طور منظم تولید می گردد و در این سال با وارد شدن نمونه کامل آن بسیاری از کاربران قدیمی برنامه های اتودسک و اتوکد نظیر مکانیکال دسکتاپ را خوشحال ساخت زیرا این برنامه تمامی نیازهای طراحی ، نقشه کشی و مدل سازی و شبیه سازی را یکجا گردآورده بود .از قابلیت های این نرم افزار وجود یک سری عملیات ساخت و مدلسازی مخصوص بوردهای کامپیوتری و قطعات سخت افزاری وابسته به آنهاست .این برنامه شامل بخش مدلسازی جامد و سطوح می باشد که به نامه Part Surface Modeling می باشد .بخش Assembly یا همان مونتاژ با بهره گیری از امکانات بسیار بالا در شبیه سازی حرکت و جوشکاری برای اتصالات و سوارکردن قطعات پیچیده کاربردی دارد.

ویژگی های نرم افزار
Autodesk Inventor:
1-محیط ترسیمات دوبعدی
D Sketch 2
2-محیط ترسیمات سه بعدی
3D Sketch
3-محیط طراحی قطعات سه بعدی
Part Modeling
4-محیط مونتاژ (
Assembly) : قطعاتی که در محیط (Part Modeling) طراحی شده اند را میتوان به این محیط وارد کرد و در نهایت طبق نقشه های مهندسی آنها را مونتاژ کرد
5-محیط ایجاد قطعات به روش ورقکاری (
Sheet Metal)
6-محیط جوشکاری قطعات (
Weldment)
7-محیط شتاب دهنده طراحی (
Design Accelerator) : در این محیط شفت، چرخدنده ، یاتاقان و به صورت استاندارد موجود هستند ، همچنین میتوان با وارد نمودن داده های مورد نیاز برای هر قطعه، در این محیط آنها را طراحی کرد. ویژگی دیگر این محیط این است که میتوان تحلیل خستگی بر روی قطعات انجام داد و ضریب اطمینان و نتایج مورد نظر را در یافت نمود که کمتر نرم افزاری چنین قابلیتی را دارد .
8-محیط تحلیل تنش (
Stress Analysis) : روی DVD این نرم افزار، برنامه  Ansys  هم وجود دارد به طوریکه پس از نصب نرم افزارAutodesk Inventor در محیط تحلیل تنش نرم افزار Ansys فعال شده ، و قطعات را میتوان بارگذاری کرد و گزارشی از تحلیل به همراه نتایج مختلف را دریافت نمود.
9-محیط تحلیل دینامیکی (
Dynamic Simulation) : پس از مونتاژ قطعات میتوان آنها را وارد این محیط کرد و با دادن محرک به مجموعه، پارامتر های مختلف مثل سرعت و شتاب و در هر قطعه بررسی کرد و نمودارهای از آنها را دریافت کرد .
10-محیط طراحی تاسیسات (
Piping) : در طراحی سیستم لوله کشی و تاسیسات استفاده میشود و کاربرد آنرا میتوان به وضوح در صنایع نفت و گاز و دید.
11-محیط عکسبرداری و فیلمبرداری از قطعات
inventor studio
12-محیطی که در آن از مجموعه مونتاژی نمای انفجاری ایجاد میشود (
Presentation)
13-محیط طراحی الکترونیکی که شامل 1 طراحی بردهای الکترونیکی و2 سیم کشی قسمت های مختلف یک دستگاه است. - محیط طراحی تیر وستون وتحلیل آنها و تولید انواع پروفیل
14-محیط اندازه گذاری و ارایه نقشه های اجرایی(
Drawing) و

 

از قابلیت های این نرم افزار برای مهندسی و متخصصین و دانشجویان رشته صنایع، مکانیک، نقشه کشی و طراحی صنعتی و طراحی جامدات، شرکت های قطعه ساز خودرو و ماشین آلات و کلیه علاقمندان.. ایجاد مدل و طرح به آسانی در آن و استخراج نقشه استاندارد طرح خود در محیط طراحی است. ویژگی برجسته نرم افزار اینورتور در مقایسه با نرم افزار های مشابه برخورداری از محیط ساده و آسان می باشد. علی رغم سادگی وسهولت کاربرد این نرم افزار دارای توانای چشم گیر در زمینه ی طراحی است.

 

هزینه عادی :
برای اطلاع،با آموزشگاه تماس بگیرید
هزینه دوره خصوصی :
باآموزشگاه تماس بگیرید
ورود اعضا:
عضویت در خبرنامه:
درخواست همکاری:
اخبار و اطلاعات:
بازگشایی مراکز آموزشی
1399/02/27
بازگشایی آموزشگاه های فنی و حرفه ای از 24 اردیبهشت با رعایت پروتکل های بهداشتی 
مقاله(برند تجاری)
1394/11/12
درباره ICDL
1394/11/03
مزایای گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای
1394/11/03
گزارش تفصیلی نمایشگاه کامیتکس 1394 یزد
1394/10/29
آرمان صدرا در نمایشگاه کامیتکس سال 1394
1394/10/29
آخرين اخبار فناوري اطلاعات
1394/05/17
تدوين استاندارد جديد آموزشي
1393/11/13
Google Earth Pro
1393/11/11