به وبسایت تخصصی آموزشگاه آرمان صدرا خوش آمدید . با ما در تماس باشید :37254818(035)-37247567(035)
امروز 1399/03/07
دسته بندی :
Skip Navigation Links
برنامه نويسي كودكان

پس از ثبت نام در آموزشگاه ، ثبت نام در دوره را کلیک کنید

توضیحات

معرفی زبان برنامه نویسی اسکرچ (ويژه كودكان)

 

تا حالا به خودتون گفتین که ای کاش خودم می تونستم یک بازی کامپیوتری درست کنم مثل پرندگان خشمگین و یا این که یک انیمیشن مثل شِرِک درست کنم!

هیچ با خودتون فکر کردید که اگه به جای شخصیت های بازی های کامپیوتری عکس خودتون رو قرار بدید چه قدر جالب می شه!

یادگیری این زبان برنامه نویسی خیلی راحته و بدون نیاز به هیچ چیز خاصی می تونید اون رو یاد بگیرید.

بچه هایی که امروزه به دنیا می آیند را می توان اصطلاحاً "نسل دیجیتالی" قلمداد کرد چرا که زندگی ایشان کاملاً با فناوری های روز همچون موبایل، تبلت، کنسول های بازی، اینترنت، فیسبوک و ... آمیخته شده است. نکته بسیار مهمی که در اینجا وجود دارد این است که این نسل دیجیتالی فقط نباید مصرف کننده فناوری های روز باشد بلکه خود باید بتواند خالق کارها و ایده هایی باشد که از طریق فناوری های فوق الذکر در معرض دید همگان قرار می گیرد. اگر نسل دیجیتالی فقط مصرف کننده فناوری های روز باشد همچون شخصی خواهد بود که خواندن بلد است اما به هیچ وجه ایده ها، داستان ها و تفکرات خود را نمی تواند بنویسد. 

نکته دیگری که امروزه به کرات دیده می شود، وابستگی بیش از حد کودکان به بازی های کامپیوتری است. در واقع این وابستگی چنانچه هدفمند نباشد می تواند کودک را به فردی مصرف کننده، غیر خلاق و تک بعدی مبدل سازد. نیاز است تا کودکان از همین سنین ابتدایی خلاقیت خود را شکوفا سازند و مسئولیت پروژه های کوچکی همچون یک برنامه ساده اسکرچScratch  را به عهده گیرند تا در سنین بزرگسالی بتوانند یک شرکت را رهبری کنند، تشکیل خانواده دهند و تاثیر مثبتی در جامعه خود به جای بگذارند.

دنیا با سرعت هرچه تمام تر به سمت فناوری های پیشرفته در حرکت است و یکی از این فناوری ها Coding یا همان "برنامه نویسی" است. به نظر می رسد که در آینده فروشگاه های آنلاین، دوره های مجازی آنلاین و بسیاری از امکانات تحت وب دیگر به گونه ای زندگی ما را تحت الشعاع قرار دهد که ناگزیر باشیم بخش قابل توجهی از زندگی خود را با این فناوری ها در تعامل باشیم. علاوه بر این خیلی دور از ذهن نیست که در آینده ای نه چندان دوره زبان برنامه نویسی هم به عنوان درسی اجباری در مدارس تبدیل شود. از اینرو همچون زبان انگلیسی که امروزه لازم و ضروری است، فراگیری یک زبان برنامه نویسی هم می تواند تاثیرات غیر قابل انکاری در زندگی کاری و فردی کودکان امروز - بزرگسالان فردا - داشته باشد.

از سوی دیگر جدای از نوع زبان برنامه نویسی، فراگیری اصول برنامه نویسی تاثیرات شگرفی بر نحوه عملکرد کودکان ما در زندگی شخصی شان خواهد داشت. در برنامه نویسی باید خلاق بود، تفکر انتقادی داشت، به مسائل از زوایای مختلف نگاه کرد و ...

زبان برنامه نویسی اسکرچ Scratch  گروه سنی 8 تا 16 سال را هدف قرار داده است، البته دیگر گروه های سنی هم اگر در سطح مبتدی باشند می توانند جهت یادگیری مفاهیم اصلی برنامه نویسی از این زبان کمک بگیرند. زمانیکه کودکان برنامه نویسی با اسکرچ Scratch  را فرا می گیرند، با اصولی آشنا می شوند که به منزله بخشی مهم از زندگی در دنیای دیجیتال را تشکیل می دهند. پس از فراگیری اصول برنامه نویسی با اسکرچ Scratch، کودکان استراتژی های مهمی از جمله حل کردن مسائل ریاضیاتی و کامپیوتری، طراحی پروژه و به اشتراک گذاشتن نظرات خود را با دیگران نیز فرا می گیرند.

در حال حاضر زبان برنامه نویسی اسکرچ Scratch  در بیش از 150 کشور جهان توسط افراد مختلف مورد استفاده قرار گرفته و برای بیش از 40 زبان زنده دنیا بهینه شده است که زبان فارسی هم یکی از آنها است. در واقع با تغییر زبان، این امکان را خواهیم داشت تا کل محیط این زبان برنامه نویسی را با زبان مد نظر خود پیش روی داشته باشیم.

طراحان زبان برنامه نویسی اسکرچ Scratch  در تولید این زبان برنامه نویسی جذاب از دو نکته ای که همواره توانسته کودکان را در فرایند یادگیری به خود ترغیب کند نیز غافل نشده اند:

  1. تنوع:

    در واقع از آنجا که این زبان برنامه نویسی پروژه های متنوعی از داستان سرایی گرفته تا خلق انیمیشن و ... را در بر می گیرد، بنابراین کودکان و حتی افراد بزرگسالی با علائق مختلف را می تواند به خود جذب کند.

  2. شخصي سازی:

در این زبان برنامه نویسی افراد به خصوص کودکان که تمایل شدیدی به مشاهده اثری از خود در دنیای دیجیتال دارند قادر خواهند بود تصاویر شخصی خود، صدای ضبط شده خود، موسیقی مورد علاقه و ... را وارد پروژه های خود کنند. شاید خیلی از کودکان در حین تماشای انیمیشن ها با خود بگویند که ای کاش من جای آن کاراکتر خاص بودم. حال با این زبان برنامه نویسی چنین محدودیتی فقط چند کلیک با کودک فاصله خواهد داشت.

 

محیط Scratch:

این نرم افزار محیط بسیار ساده ای را برای کودکان و افرادی که تا کنون با برنامه نویسی آشنایی نداشتن آماده می کند، یادگیری مفاهیم برنامه نویسی به این روش بسیار ساده و روان خواهد بود و کودکان بدون هیچ گونه دغدغه و نگرانی از سختی برنامه نویسی می توانند به راحتی برنامه نویسی رو فرا بگیرند.

محیط این برنامه از چندین بخش کوچک و ساده تشکیل شده است. یک قسمت برای نمایش کارهایی است که شما انجام داده اید، یک قسمت در سمت راست صفحه وجود دارد که در واقع قطعات کد و انیمیشن هستند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. فقط کافی است نمونه های کد را وارد صفحه کنید همه چیز به سادگی آب خوردن است

هزینه عادی :
برای اطلاع،با آموزشگاه تماس بگیرید
هزینه دوره خصوصی :
باآموزشگاه تماس بگیرید
ورود اعضا:
عضویت در خبرنامه:
درخواست همکاری:
اخبار و اطلاعات:
بازگشایی مراکز آموزشی
1399/02/27
بازگشایی آموزشگاه های فنی و حرفه ای از 24 اردیبهشت با رعایت پروتکل های بهداشتی 
مقاله(برند تجاری)
1394/11/12
درباره ICDL
1394/11/03
مزایای گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای
1394/11/03
گزارش تفصیلی نمایشگاه کامیتکس 1394 یزد
1394/10/29
آرمان صدرا در نمایشگاه کامیتکس سال 1394
1394/10/29
آخرين اخبار فناوري اطلاعات
1394/05/17
تدوين استاندارد جديد آموزشي
1393/11/13
Google Earth Pro
1393/11/11