نرم افزار پریمیر پرو چیست و چه کاربردی دارد؟
کاربردهای پریمیر به زبان ساده  حتماً در تیتراژ فیلم ها و سریال هایی که تا الان دیده اید نام تدوین‌گر را در خلال دست اندرکاران آن مشاهده کرده اید. آیا می دانید نقش این بخش چیست؟فکر می کنید برای این که یک فیلم ساخته شود و در معرض عموم قرار بگیرد، به چه چیز یا چیز هایی نیاز داریم؟احتمالاً اولین گزینه ای که ذهن تان می آید بازیگر، کارگردان و حتی شاید نویسنده باشد. هر چند تمامی این پاسخ ها درست هستند.اما اگر پشت صحنه کارهای تلویزیونی و سینمایی را دیده را دیده باشید، متوجه می شوید که برای تبدیل شده بازی یک بازیگر به فیلم، چندین سکانس را ضبط می کنند که در پایان هر روز کاری تعداد زیادی ویدیو های تکه تکه، خوب، بد، کوتاه و بلند باقی می ماند و نیازمند دستان معجزه‌گر یک تدوین‌گر است تا تمامی آن ها را به شیوه ای هنرمندانه کنار هم قرار دهد و لازمه این کار نرم افزار پریمیر است.

نرم افزار پریمیر پرو چیست و چه کاربردی دارد؟

ادوبی پریمیر پرو یکی از نرم افزارهای ویرایش ویدیو است که توسط شرکت ادوبی و به عنوان بخشی از برنامه‌ی Adobe Creative Cloud عرضه شده است.این برنامه بیشتر برای افراد حرفه‌ای مناسب است که می‌خواهند تغییراتی فراتر از ویرایش‌های ساده را انجام دهند. به کمک نرم افزار پریمیر پرو می‌توانید نوار خام ویدیو را به اثر سینمایی تماشایی تبدیل کنید. این نرم افزار با سایر محصولات ادوبی نیز به خوبی در ارتباط است و این موضوع به کاربران این برنامه کمک می‌کند تا اطلاعات و اثر مد نظر را بدون اینکه وقفه‌ای در کارشان ایجاد شود، بین نرم افزارهای مربوطه جابه‌جا و ویرایش کرده و محصولی خلاق تولید کنند.

کاربرد های ادوبی پریمیر

این نرم افزار کاربردهای فراوانی دارد که برخی از آنها عبارت است از :

 • برش و حذف قسمت های اضافی و زائد فیلم

 • بالا رفتن سرعت تدوین و ویرایش فیلم

 • سازگاری با سایر نرم افزار های ویرایشگر و گرافیکی ادوبی مانند افترافکت

 • طراحی گرافیک و توسعه وبسایت

 • سهولت استفاده و رابط کاربری کاربر پسند

 • ایجاد جلوه های صوتی و تصویری در فیلم

 • برقراری ارتباط با انواع دوربین عکاسی و فیلم برداری

 • دارا بودن ابزارهایی از قبیل: ویرایش و مونتاژ فیلم ، ویرایشو درج صدای فیلم

 • درج یا حذف متن زیرنویس متحرک و ثابت

 • امکان قراردادن لوگو و یا تبلیغات به صورت دلخواه

 • ویرایش ویدیو های سه بعدی و اچ دی

 • هماهنگ بودن با نرم افزار ویرایش صدا

 

هارد دیسک مورد نیاز برای نرم افزار پریمیر چیست؟

هارد دیسک ها هم در انواع مختلفی وجود دارند که نوع اول آن را می توان به هارد دیسک ساتا اختصاص داد. این مدل از هارد دیسک ها با توجه به برچسب های رنگی روی آنها از قابلیت های متفاوتی برخوردار هستند. اگر می خواهید از چنین هاردهایی استفاده کنید توصیه داریم که از سریع ترین آنها بهره ببرید چرا که تدوین فیلم نیازمند سرعت مناسب است.

 

چگونه پریمیر را یاد بگیریم ؟
برای یادگیری راه های زیادی وجود دارد ازجمله آن ها می توان با استفاده از کتاب و فیلم های آموزشی و یا شرکت در کلاس های حضوری و آنلاین اشاره کرد. اما کدام روش بهتر است؟
در پاسخ باید گفت بر اساس آنچه که اندیشمندان و محققان به آن رسیده اند، شرکت در کلاس های حضوری از یک سو باعث برقراری تعامل در امر آموزش و از سوی دیگر با رفع موانع یادگیری از طریق انجام تمارین و پرسش و پاسخ از اساتید مربوطه می تواند تا حد زیادی به درک عمیق مطالب کمک کند. 

 

 

 

نرم افزار پریمیر پرو یکی از برنامه های ویرایش ویدیو است که توسط شرکت ادوبی وارد بازار شده و بیشتر برای افرادهایی که می خواهند کارشون حرفه ای و خلاقانه باشد مناسب است.اگر شما هم میخواهید در این دوره ی پر کاربرد شرکت کنی و یک فرد خلاق و حرفه ای شوید فقط کافیه با شماره 09135253912 تماس بگیرید و ثبت نام شوید.