بهتر است برای شروع کسب مهارت زبان برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان اسکرچ استفاده شود.
دانش آموزان می توانند با اسکرچ، خودشان برنامه های تعاملی،انیمیشن یا بازی بسازند که آموزش اسکرچ به کودکان و نوجوانان باعث می‌شود آن ها تفکر خلاقانه و کارگروهی یاد بگیرند و همچنین مهارت برنامه نویسی از جمله اسکرچ روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند که در زمینه های مختلف کاربرد دارد.
یادگیری این مهارت در سنین پایین بسیار راحت تر است و می تواند باعث رشد و شکوفایی موفقیت در دوره‌ ی جوانی باشد.

 

 اسکرچ چیست؟

اسکرچ یک زبان برنامه نویسی (Drag_And_Drap) که دارای قطعات قابل کشیدن و رها کردن است و برای کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است و همینطور که قبلاً گفتیم بااستفاده از این مهارت اسکرچ می توانند انواع بازی ها و انیمیشن ها بسازند.
از اسکرچ می توان هم برای ایجاد برنامه های ساده استفاده کرد و هم برنامه های پیچیده که علاوه بر دوره ی جوانی دوره ی بزرگسالان هم نیز مفید است.
برای شروع به کار با اسکرچ بهتر است اول آموزش آن را یاد بگیرید و سپس آن را دانلود و کار کرده.

 

 مخاطبین اسکرچ چه کسانی هستند؟

کودکان و نوجوانان 5 تا 16 ساله مخاطبین اصلی این زبان و مهارت هستند اما این زبان تنها مختص این رده ی سنی نیست بلکه در رده ی سنی جوانان و بزرگسالان که به یادگیری این مهارت علاقه مند هستند پیشنهاد می شود.
کسانی که با هیچ یک از زبان های برنامه نویسی آشنایی ندارند و تمایل به یادگیری زبان های برنامه نویسی دارند می توانند از این زبان اسکرچ استفاده کنند که برای شروع بهتر از زبان های دیگر است.
کودکان 5 تا 7 ساله نیز می توانند از اسکرچ جی آر یا اسکرچ جونیور استفاده کنند که یک نسخه ی ساده ی اسکرچ است که بصورت نمادین هستند و هیچ گونه عبارت نوشتاری ندارند.
توجه داشته باشید کودکان و نوجوانان با گذراندن دوره ی آموزش اسکرچ علاوه بر استفاده از بازی های گوشی،تبلت و لپ تاپ می توانند برای خود بازی بسازند که باعث افزایش قدرت تحلیل و خلاقیت خود شود.

محیط اسکرچ:

 


 رسیدن به موفقیت آسان نیست،فقط باید هر آنچه درست است را به شکل درست و در زمان درست انجام دهید.

 

دوره اسکرچ یک دوره بسیار عالی و پرکاربرد برای کودکان و نوجوانان است که باعث می شود از الان روی زبان برنامه نویسی اسکرچ خود کار کنند و در آینده مرحله به مرحله زبان های برنامه نویسی دیگر یاد گیرند و یک برنامه نویس حرفه ای شوند.والدین گرامی فقط کافی هست با شماره 09135253912 تماس حاصل فرمایید که فرزندتان ثبت نام شود و همراه آموزش های ما بروز و موفق شوند.