هدف از روش 10 انگشتی

 

هدف این است که دستکاری صفحه کلید را در ضمیر ناخودآگاه خود متصل کنید. ناخودآگاه ما به ما کمک می کند تا در چند ثانیه ، تقریباً به طور خودکار ، با اقدامات کم و بیش پیچیده برخورد کنیم.

شکار و نوک زدن به سمت منفی انرژی غیر ضروری مصرف می کند (کلید بعدی کجاست؟). با این حال ، ترکیب کلیدهای انگشتی متمایز به شما کمک می کند تا بر مهمترین چیز تمرکز کنید: محتوا.

نکته
اگر سیستم نوشتاری خود را اقتباس کرده اید و مدت طولانی از آن استفاده می کنید ، احتمالاً پس از تغییر روش 10 انگشتی ، کندتر از قبل عمل خواهید کرد. دلسرد نشوید. پس از مدت کوتاهی متوجه پیشرفت چشمگیری خواهید شد و سریعتر و راحت تر از سیستم قدیمی خود می نویسید.

 

مزایای یادگیری تایپ کردن

استفاده از روش انگشت 10 دارای چندین مزیت است که کار روزانه شما را در رایانه بهبود می بخشد.

سرعت


با استفاده از روش 10 انگشتی به صورت ناخودآگاه می توانید سرعت تایپ خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید ، به عبارت دیگر در وقت گرانبها صرفه جویی خواهید کرد.

بهره وری
از آنجایی که دیگر نیازی به تمرکز روی زدن تک کلیدها ندارید ، می توانید بر روی متونی که می نویسید تمرکز کنید. دیگر مجبور نیستید جلو و عقب بروید ، مغز شما کمی تسکین می یابد و می تواند کارآمدتر کار کند.

ارگونومی
چشم دائمی روی صفحه کلید از وضعیت ناسالم در محل کار پشتیبانی می کند. با استفاده از روش 10 انگشتی نیازی نیست همیشه صفحه کلید خود را مرور کنید. این به شما کمک می کند تا راست بنشینید و در وضعیت مناسبی قرار بگیرید.


 آیا باید با هر 10 انگشت تایپ کنم؟

 

بسیاری از کاربران از خود می پرسند که آیا واقعاً باید از هر 10 انگشت استفاده کنند یا 6 یا فقط 4 انگشت کافی است؟ استفاده از همه انگشتان البته شرایط مطلوب است و کسی که واقعا با 10 انگشت تایپ می کند ، سریعتر و راحت تر تایپ می کند.

با این حال ، اگر آموزش تکنیک تایپ خودآموز خود را بسیار دشوار می دانید یا اگر در استفاده از همه انگشتان مشکل آناتومیکی دارید ، مطمئناً می توانید از انگشتان کمتری استفاده کنید یا با انگشتان دیگر کلیدهایی را که توصیه می کنیم تایپ کنید.

کلید عملکرد کارآمد صفحه کلید رایانه این است که موقعیت کلیدها و حرکات لازم انگشتان خود را می دانید و می توانید بدون فکر طولانی و نگاه کردن به صفحه کلید از آنها استفاده کنید. تکنیکی که توصیه می کنیم فقط روشی را به شما ارائه می دهد که خود را ثابت کرده است. با این حال ، شما البته - اگر فکر می کنید لازم است - می توانید آن را با نیازهای خود سازگار کنید.

 

 

در واقع پیشنهاد ما برای چه کسانی است؟ و آیا ارزش دارد که وقت بگذارید و تایپ کردن "راه درست" را بیاموزید؟

امروزه 2/3 از تمام فعالیتهای حرفه ای نیاز به کار با رایانه دارد. و همچنین به طور خصوصی زمان بیشتری را در دنیای دیجیتال می گذرانیم. زمانی که ما هر روز برای وارد کردن متون روی رایانه اختصاص می دهیم ممکن است با توجه به حرفه و الگوهای استفاده خصوصی ما متفاوت باشد و ممکن است برای ما چندان به نظر نرسد - اما روش بلند مدت در اینجا تعیین کننده است.

فرض کنید شما به طور متوسط ​​1 ساعت در روز را صرف وارد کردن متن می کنید. پیش بینی شده برای یک سال ، یعنی 365 ساعت. اگر سرعت تایپ خود را دو برابر کنید ، حدود 180 ساعت در سال صرفه جویی می کنید. برای یک هفته کاری 40 ساعته ، این بدان معناست که 4/2 هفته وقت آزاد در سال دارید ، که می توانید از آن برای کارهای دیگر استفاده کنید یا حداقل به شما این امکان را می دهد که اغلب به موقع سر کار بروید.

البته ، این فقط یک محاسبه نمونه است. بسته به میزان تناسب صفحه کلید در حال حاضر ، حتی 3 تا 4 برابر افزایش سرعت تایپ امکان پذیر است- با صرفه جویی در زمان بالاتری.

   وارد کردن متن در  5 سال  وارد کردن متن در 1 سال وارد کردن متن در روز تعداد کلمات در دقیقه 
  90 هفته 18 هفته 2 ساعت   10
45 هفته 9 هفته 1 ساعت 20
22.5 هفته 4،5 هفته 30 دقیقه 40
  15 هفته 3 هفته 20 دقیقه 60

بر اساس یک هفته کاری 40 ساعته

 

بنابراین ، زمان مورد نیاز ، که احتمالاً مانع از یادگیری تایپ با 10 انگشت شده است ، در مقایسه با صرفه جویی طولانی مدت ممکن است کاملاً نادیده گرفته شود.

اگر در حال حاضر نمی توانید خیلی سریع با تکنیک تایپ خود تایپ کنید ، تلاش شما برای یادگیری قطعاً ارزشمند است..

 

برای شرکت در دوره حضوری با شماره 09135253912 تماس بگیرید .