دوره آموزشی ICDL تخصصی و کلاس اموزش مهارت های هفت گانه کامپیوتر ، اموزشگاه آرمان صدرا

تعریف :

مخفف عبارت International Computer Driving License گواهینامه ای بین المللی است .
در سال 1995 اروپا برای بالابردن سطح دانش کامپیوتر مردم آزمونی برگزار نمودند با عنوان ECDL که بعدها مرزهای اروپا را درنوردید و با عنوان ICDL در کشورهای غیر اروپایی شهرت یافت.
تهیه ساده ترین گزارشات، مقالات ،پژوهش ، جمع آوری اطلاعات، تهیه گزارشات مالی، نگهداری بانک اطلاعات بدون فراگیری نرم افزار هایی Office چون Word، Excel و...کاری بس دشوار است.

ICDL گواهینامه ای است بین المللی که دریافت آن به معنی رسیدن به درجه ای از مهارت  کار با رایانه است . و مدرک آن در سراسر جهان اعتبار دارد. یادگیری آی سی دی ال بسیار آسان می باشد و فقط نیاز به شناخت نرم افزاری و سخت افزاری رایانه دارد.


مخاطبان:

دوره ICDL دوره ایی برای تمامی قشرهای جامعه  از قبیل کاربران خانگی و شرکتی، کارفرمایان و همینطور تمامی  سنین را دربر میگردد.


هدف دوره:

هدف این دوره بالابردن سطح اطلاعاتی قشر های  جامعه در زمینه علوم کامپیوتر و افزایش قابلیت استفاده کاربران از کامپیوتر می باشد. آموزش نیروی کاری آشنا با مهارت های هفتگانه کامپیوتر موجب بالابردن بازدهی شغلی اشخاص گردیده و در نتیجه امکان سرمایه گذاری مطمئن کارفرما در حوزه IT را فراهم می نماید.


 برای شرکت در دوره با شماره 09135253912 تماس بگیرید .


ICDL مقدماتي :

 

ICDL  شامل 7 مهارت می باشد که 3 مهارت اول بعنوان ICDL مقدماتی و 4 مهارت بعدی بعنوان ICDL پیشرفته آموزش داده می شود:
1-مفاهیم فن آوری اطلاعاتIT
2-اطلاعات و ارتباطات ، اینترنت Internet
3-استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل ها Windows
4-پردازشگر کلمه ، ورد word processing
5-صفحات گسترده ، اکسل Excel - spread sheets 
6-ارائه مطالب ، پاورپوینت PowerPoint - presentation  
7-بانک اطلاعاتی ، اکسس Access - Data base

 

مهارت اول - مبانی Concepts of Information Technology مفاهیم پایه فناوری اطلاعات


در این مهارت داوطلب لازم است که ساختمان فیزیکی کامپیوتر شخصی را بشناسد و مفاهیم پایه فناوری اطلاعات ازجمله: ذخیره کردن داده‌ها، حافظه، کاربردهای نرم‌افزاری مبتنی بر کامپیوتر در جامعه، کاربرد شبکه‌های اطلاعاتی در پردازش و توزیع اطلاعات را بداند. داوطلب همچنین باید درک کند که چرا و چگونه سیستمهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در هر سازمان و شرکتی برپا شده است. علاوه بر این لازم است داوطلب به امنیت اطلاعات و موضوعات حقوقی و قانونی مرتبط با کامپیوتر نیز توجه کافی داشته باشد.مهارت دوم - ویندوز Using the computer and managing files استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایلها


در این مرحله داوطلب لازم است نشان دهد دانش و صلاحیت لازم برای استفاده از عملکرد پایه کامپیوتر شخصی و سیستم عاملش را داراست، وی همچنین باید قادر باشد بطور موثر با محیط رومیزی(Desktop) سیستم عامل کار کند. او همچنین باید قادر باشد که فایلها و فهرستها و زیرفهرستها را مدیریت و سازماندهی نماید و بداند چگونه آنها را کپی کند، انتقال دهد و حذف نماید. داوطلب همچنین باید قادر باشد با شماهای رومیزی (Icon) به خوبی کار کرده و پنجره‌ها را اداره نماید. علاوه بر اینها وی باید بتواند از ابزارهای جستجو، ویرایش و مدیریت چاپ که همراه سیستم عامل است به خوبی استفاده نماید.

 


مهارت سوم - اینترنت Information and communication اطلاعات و ارتباطات


این مهارت به دو بخش تقسیم می‌شود: 
در بخش اول (اطلاعات) داوطلب لازم است توانایی انجام امور پایه جستجو در وب را با استفاده از نرم‌افزارهای کاربردی و موتورهای جستجوی رایج داشته باشد. همچنین باید بتواند نتایج جستجو را بررسی نموده و صفحات موردنظر خود را نشان کند و گزارشات جستجو و صفحات وب را چاپ نماید. 
در بخش دوم (ارتباطات) داوطلب باید قادر باشد از نرم‌افزارهای پست الکترونیک برای ارسال و دریافت پیام، الحاق کردن یک فایل به پیام، سازماندهی و مدیریت پیامها در فهرست و زیرفهرستها استفاده نماید

 

 برای شرکت در دوره با شماره 09135253912 تماس بگیرید .


ICDL پیشرفته :


مهارت چهارم - Word processing استفاده از واژه‌پرداز ورد


در این مهارت داوطلب لازم است نشان دهد توانایی استفاده از کاربردهای واژه‌پردازها در کامپیوتر شخصی را داراست، او باید درک توانایی انجام دستورات پایه مرتبط با ایجاد، شکل‌ دادن و اتمام یک متن در واژه‌ پرداز را داشته باشد. همچنین داوطلب باید نشان دهد صلاحیت لازم برای استفاده از قابلیتهای پیشرفته‌ تر واژه پردازها مانند ایجاد جداول استاندارد، استفاده از عکس و تصویر در یک متن، آوردن و انتقال یک شی در متن و استفاده از ابزارهای ایجاد و ترکیب پست الکترونیک را داراست.

 مهارت پنجم - Excel Spreadsheets استفاده از صفحه‌گسترده‌ها


در این مهارت لازم است داوطلب مفاهیم پایه صفحه‌گسترده‌ها را فهمیده و نشان دهد توانایی استفاده از کاربردهای صفحه گسترده در کامپیوتر شخصی را داراست. او باید دانش و توان انجام دستورات پایه مرتبط با توسعه، شکل‌دادن و استفاده از یک صفحه گسترده را دارا باشد. همچنین باید بتواند اعمال ریاضی و منطقی استاندارد را با استفاده از فرمولها و توابع پایه انجام دهد. داوطلب همچنین باید نشان دهد صلاحیت لازم را برای استفاده از قابلیتهای پیشرفته‌تر صفحه‌گسترده‌ها مانند آوردن و اتصال یک شی و ایجاد نمودارها داراست.

 مهارت ششم - PowePoint Presentations استفاده از ارائه مطالب


در این مهارت لازم است داوطلب، شایستگی خود را در استفاده از ابزارهای ارائه مطالب در کامپیوتر شخصی نشان دهد. او باید قادر باشد وظایفی همچون ایجاد، شکل دادن و آماده کردن مطالب برای ارائه و نمایش را انجام دهد. وی همچنین باید توانایی ایجاد ارائه‌های متفاوت متناسب با مخاطبان و موقعیتهای مختلف را دارا بوده و بتواند اعمال پایه برای کار با گرافیک و نمودارها و استفاده از انواع موثر نمایش اسلاید را انجام دهد.

 


مهارت هفتم - Access Databases استفاده از بانکهای اطلاعاتی


در این مهارت لازم است داوطلب مفاهیم پایه بانکهای اطلاعاتی را فهمیده و نشان دهد توانایی استفاده از بانکهای اطلاعاتی در کامپیوتر شخصی را داراست. این مهارت به دو بخش تقسیم می‌شود اولین بخش، مهارت و توانایی داوطلب در طراحی یک بانک اطلاعات ساده با استفاده از بسته‌های نرم‌افزاری استاندارد است و دومین بخش، توانایی او را برای بازیابی اطلاعات از یک بانک اطلاعات ایجاد شده (با استفاده از ابزارهای موجود درخواست و جستجو ، انتخاب و مرتب‌سازی) ارزیابی می‌کند. همچنین داوطلب باید قادر به ایجاد و اصلاح گزارشها باشد.

دوره آی سی دی ال پیشرفته (ICDL Advanced) برای چه کسانی مناسب است؟

کلیه کسانی که می خواهند ICDL را تا سطح پیشرفته یاد بگیرند.
کلیه کسانی که در ادارات و موسسات دولتی و غیر دولتی شاغل می باشند.
کلیه کسانی که جویای کار و شغل مناسب می باشند.
کلیه کسانی که مهارت های عملی و مدرک را باهم می خواهند.
دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی


فیلم معرفی ICDL :

 

 برای شرکت در دوره با شماره 09135253912 تماس بگیرید .

 

نمونه مدرک  (ICDL IRAN):

 


 

دوره های مرتبط :