نرم افزار word چیست و چگونه از آن استفاده کنیم ؟

 

معنی word چیست؟
word در زبان انگلیسی به معنای کلمه است ، به همین دلیل از این نام استفاده می‌شود که تمام قالب این نرم افزار با کلمات و ویرایش کلمات درگیر است.

word چیست ؟
1) word یک نرم افزار برای تایپ کردن است ,که کارمندان شرکتها باید با آن آشنایی داشته باشند.
2) نرم افزار word جزء نرم افزارهای آفیس است. نرم افزارهای آفیس نرم افزارهای پرکاربرد هستند که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند. ورد ، پاورپوینت، اکسل و اکسس … جزء نرم افزارهای آفیس هستند.امکانات word:

 1. ذخیره سازی فایل های متنی به صورت pdf و فایل های مرتبط به صورت text و html

 2. انتشار مستقیم متن از داخل پنجره نرم افزار word. شما میتونید اسناد خود را برای دوستان خود ایمیل کرده یا در صفحات وبلاگ منتشر کنید.

 3. اضافه کردن عکس , شکلک و ایموجی های مختلف به متن با راحت ترین کار .

 4. ساختن جدول و فرم

 5. اضافه کردن فرمول های از قبل آماده شده به متن .

 6. امکان تغییر دادن فونت متن , تغییر رنگ نوشته , تغییر سایز متن و امکانات دیگر
  *کلید های مورد استفاده در word

  بستن پنجره(coles)
  با این کلید می توانید پنجره ای که در آن هستید را ببندید . با کلید های ترکیبی (alt+f4) می توانید این کار را انجام دهید

  حداکثر سازی (maximize)
  برای اینکه بتوان پنجره را به حداکثر اندازه خود رساند می توان از این دکمه استفاده کرد.

  دکمه (restore)
  پس از این که پنجره به حداکثر رسید میتوان با این کلید به حالت قبل بازگشت.

  حداقل سازی (minimize)
  با کلیک کردن بر روی این دکمه می توان یک پنجره حداکثر شده و یا معمولی را حداقل نمود با انجام این کار پنجره به حداقل خود رسیده و روی تسک برقرار خواهد گرفت.باید توجه داشت که پنجره ای که حداقل شده است بسته نشده و هنوز در حافظه مستقر است.

     محیط نرم افزار word :

 
بازار کار word 

تا اینجای مقاله متوجه شدید ورد چیست و چه کاربردی دارد اما مسئله مهمتر این است که بازار کار ورد در ایران چگونه است و با یادگیری کار با این نرم افزار آیا میتوان درآمد قابل توجهی کسب کرد؟
در واقع همان طور که گفته شد نرم افزار ورد یکی از مهارت هایی است که در دوره های آموزش icdl تدریس میشود و شما با یادگیری ۷ مهارتی که در این دوره های آموزشی تدریس میشود و دریافت مدرک بین المللی فنی و حرفه ای میتوانید به راحتی جذب بازار کار شده و کسب درآمد کنید.
مطالعه بیشتر : icdl چیست ؟
در  واقع یکی از ملزومات استخدام در کار های اداری تسلط به نرم افزار ورد میباشد و شما باد یادگیری این نرم افزار به صورت صفر تا صد میتوانید اطمینان داشته باشید که مشغل به کار خواهید شد.ورد یک نرم فزار ساده به نظر میاید اما قابلیت هایی دارد که شاید همه با آن آشنا نباشند و شما با یادگیری مقدماتی تا حرفه ای ورد میتوانید به تمام این قابلیت ها تسلط یابید. تسلط به تمام قابلیت های ورد احتمال استخدام شدن شما را بالا میبرد و شما میتوانید این اطمینان را داشته باشید که از مهارت های یادگرفته خود کسب درآمد داشته باشید.

 

جمعبندی
در این مقاله تلاش کردیم به زبان ساده به شما توضیح دهیم ورد چیست و چه کاربردی دارد و شما را با مزایا و بازار کار این نرم افزار آشنا کردیم.برای کسب اطلاعات بیشتر و جهت ثبت نام میتوانید با شماره 37247567 تماس حاصل فرمایید.