کاربردهای عمومی اکسل

1.مدیریت بودجه برای خانواده‌ها یا دارایی‌ کسب و کارها
2.مدیریت فاکتور‌ها و رسید‌ها
3.پیگیری پروژه‌ها، فروشنده‌ها و مشتری‌ها و سوابق سلامت اشخاص
4.مدیریت برنامه‌ها و تقویم‌ها
5.ایجاد چک لیست و لیست وظایف
6.محاسبات مالی، وام، بدهی و گرونامه‌ها
7.مدیریت اموال

این لیست وظایف اکسل را می‌توان باز هم ادامه داد. اما برای استفاده از اکسل برای هر کاری که دلتان می‌خواهد، باید به بعضی گزاره‌ها دقت کنید.تنظیمات فونت‌، سایه‌زنی‌ و رنگ‌

مهم نیست که از اکسل برای چه کاری استفاده می‌کنید. قالب بندی سطر‌ها، ستون‌ها و سلول‌ها به شما این اجازه را می‌دهد تا داده‌های خود را به راحتی مشاهده کنید. برای مثال، ممکن است از سطر اول صفحه برای درج سر تیتر استفاده کنید.

برای اینکه بالاترین سطر با توجه به داده‌هایی که زیر آن قرار گرفته‌اند نمای بهتری داشته باشد می‌توانید آن را به راحتی قالب بندی کنید. سطر مورد نظر را انتخاب کنید و سپس با استفاده از تب Home گزینه‌ی قالب بندی مورد نظر خود را انتخاب نمایید. از اینجا می‌توانید نوشته را پر رنگ کنید، آن را سایه بزنید و رنگ فونت را تغییر دهید.

۱. بالاترین سطر را برگزینید

۲. روی Bold کلیک کنید

۳. روی فلش کوچک کنار Fill Color کلیک کرده و یک رنگ انتخاب کنید

۴. روی فلش کوچک کنار Font Color کلیک و یک رنگ در نظر بگیرید

یادتان باشد که این دستور‌العمل‌ها برای تمامی داده‌های سطر اول اعمال می‌شود. اگر تنها چند ستون محدود دارید، می‌توانید بعد از انتخاب سلول‌های مورد نظر مراحل بالا را انجام دهید تا به قالب بندی مد نظرتان برسید.
رسم نمودار در اکسل

نرم افزار اکسل به ابزار قدرتمندی برای رسم نمودارها مجهز شده است که به کاربران کمک می‌کند تا به شیوه جذاب‌تری داده‌های خود را نمایش دهند. انواع مختلفی از نمودارها در اکسل قابل دسترس است که هر یک از آن‌ها در شرایط خاصی کاربردی دارند. 

       جدول اکسل چیست؟

در اکسل 2007 و نسخه های بعدی اکسل می توانید از دستور Table برای تبدیل لیستی از داده های سازمان یافته به یک جدول اکسل فرمت شده استفاده کنید. جداول اکسل ویژگی های زیادی مانند مرتب سازی و فیلتر دارند که این ویژگی ها به شما در سازماندهی و مشاهده داده های خود کمک زیادی می کند.
به طور کلی میتوان گفت جدول اکسل محل قرار گیری داده های مرتب شده ای است که این داده ها در سطر ها و ستون ها قرار گرفته اند و میتوان به راحتی از طریق جدول اکسل این داده ها را مدیریت و آنالیز کنید. تفاوت بین داده های اکسل و جدول در اکسل را میتوانید در تصویر زیر مشاهده کنید.
  • کشیدن جدول با استفاده از قالب‌بندی سلولآماده‌ کار با اکسل هستید؟
اکسل دنیای بزرگی داره و انقدر تنوع کارهایی که میشه باهاش انجام داد زیاد هست که ما فقط برای یادگیری اکسل به زبان ساده یک سایت کامل ایجاد کردیم و تجربیاتمون رو توش ثبت میکنیم. اکسل برای هر فردی مفید هست چون همه ما با داده سر و کار داریم و در حال پردازش داده هستیم. پس مهم نیست چه تحصیلاتی داری یا چه رشته ای خوندی و یا چه شغلی داری، مهم اینه که اکسل در هر جایی برای شما لازم هست و هر چقدر بیشتر بهش مسلط باشی سرعت و دقت کارها بالا میره.
از ساده ترین کارها مثل ساخت جدول تو اکسل تا کارهای پیچیده تر مثل ساخت داشبورد، تحلیل داده ها و فرمول نویسی های آرایه ای کمک حال ما در زمان های زیادی خواهند بود. اگر سوالی در مورد اکسل داری یا میخوای تو دوره اکسلمون شرکت کنی با شماره 37247567 اتماس بگیر .