مثالی از سازوکار هوش مصنوعی
برای درک بهتر عملکرد هوش مصنوعی یک ربات چت را تصور کنید. امروزه این ربات‌ها را با ورود به وب‌سایت‌های مختلف به‌ویژه وب‌سایت‌های فروشگاهی به‌وفور می‌بینیم. درحالی‌که تصور می‌شود شاید فردی در حال چت با شماست؛ اما در بیشتر مواقع، اینگونه نیست. این نرم‌افزارها، شامل تعداد زیادی پیام پیش‌فرض هستند که در زمان مناسب و در جواب به سوال یا درخواست مشخصی از شما به‌عنوان کاربر برای‌تان ارسال می‌شود. در‌واقع، یک ربات چت، تشخیص می‌دهد که در برابر چه کلمات، حروف و جملاتی، کدام جواب را ارسال کند.

 نمونه هایی از کاربردها و چند شرکت هوش مصنوعی

ChatGPT
ربات چت جی‌پی‌تی یک ربات، توسعه‌یافته با هوش مصنوعی است که قادر است محتوای نوشتاری در قالب‌های مختلف تولید کند. این قالب‌ها از مقاله گرفته تا کدهای برنامه‌نویسی و پاسخ به سوالات ساده را در بر می‌گیرند. شرکت هوش مصنوعی OpenAI در ماه نوامبر ۲۰۲۲ این محصول را با استفاده از یک مدل زبانی تولید کرد که قادر به تقلید بسیار عالی متون نوشته‌شده توسط انسان است.

 

 گجت های پوشیدنی

حسگرها و دستگاه‌های دیجیتال پوشیدنی امروزه کاربرد فراوانی در زندگی روزمره به‌خصوص با کاربردهای پزشکی پیدا کرده‌اند. آن‌ها می‌توانند فشار خون، ضربان قلب، قند خون و دیگر ویژگی‌های مربوط به سلامتی‌تان را به شما گزارش کنند. این دستگاه‌ها گزارش‌های خود را با استفاده از داده‌های پزشکی قبلی‌تان به‌دست می‌آورند که با تکنولوژی جمع‌آوری شده‌اند.

 

 گوگل مپ
اگر می‌پرسید که رابطه‌ی گوگل مپ و هوش مصنوعی چیست؟ باید بگوییم همه‌چیز! گوگل مپ یکی از شناخته‌شده‌ترین محصولات نرم‌افزاری توسعه‌یافته با هوش مصنوعی است. نقشه‌های گوگل بر اساس داده‌هایی تدوین یافته‌اند که از موقعیت مکانی گوشی‌های هوشمند و نیز داده‌های گزارش‌شده توسط خود کاربران تهیه می‌شوند. وضعیت ترافیکی جاده‌ها، تصادف و بسته شدن موقت جاده، نمونه‌هایی از این داده‌ها هستند. گوگل مپ با استفاده از هوش مصنوعی است که می‌تواند سریع‌ترین و کوتاه‌ترین مسیر، زمان تقریبی رسیدن شما به محل و دیگر جزئیات را به شما ارائه کند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر رو لینک سمینار هوش مصنوعی کلیک کنید و در اولین سمینار هوش مصنوعی در یزد شرکت کنید.

*زمان پاسخگویی به سوالات شما دوستان عزیز :
صبح ها : از ساعت 08:30 الی 12:30
عصرها : از ساعت 16:00 الی 19:00
 
*با شماره های 37247567 _ 37254818 _09135253912 می توانید تمام سوالات خود را در رابطه با سمینارها،دوره ها و زمان شروع آن و... از مسئول آموزش ما خانم شاکری بپرسید .