ایلوستریتور چگونه کار می‌کند؟
گرافیک‌‌های کامپیوتری در دو دسته اصلی جای می‌گیرند: گرافیک وکتور و گرافیک رستر. ایلوستریتور نرم‌افزاری است که با تصاویر وکتور کار می‌کند. اما پیش از آن‌که توضیح بیشتر بدهیم، لازم است بدانیم تصویر وکتور چیست و با تصویر رستر چه فرقی دارد که ادامه مطلب بهش می پردازیم :

تصاویر رستر

تصاویر رستر اغلب در فتوشاپ استفاده می‌شوند. این تصاویر از پیکسل‌های بسیار زیاد رنگی تشکیل می‌شوند. فرمت‌هایی مثل JPEG، GIF و PNG انواع رایج تصاویر رستر هستند. تقریبا تمام عکس‌هایی که در اینترنت یا در کاتالوگ‌های پرینت‌شده یافت می‌شوند رستر هستند. چون تصاویر رستر از تعداد ثابتی پیکسل‌های رنگی تشکیل می‌شوند، نمی‌توان آن‌ها را بدون افت کیفیت تغییر اندازه چندانی داد.

تصاویر وکتور

فایل‌های وکتور که به جای پیکسل‌های رنگی از بردارهایی بر پایه فرمول‌های ریاضی تشکیل می‌شوند برای ایجاد تصاویری مناسب هستند که مدام نیاز به تغییر اندازه دارند. فایل‌هایی از جمله EPS، AI و PDF از دسته فایل‌های وکتور هستند. البته PDF بسته به این‌که چه‌طور ایجاد شده ممکن است وکتور یا رستر باشد.

 کاربرد ایلوستریتور چیست ؟

  • طراحی کارتون

  • ترسیم جدول و دیاگرام

  • ساخت انیمیشن در ترکیب با برنامه افتر افکت

  • تبدیل عکس پیکسلی به وکتور

  • طراحی لوگو

  • تایپوگرافی

  • طراحی پوستر

  • طراحی آیکون

  • طراحی وبسایت

مزایا و معایب ایلوستریتور چیست ؟
در دنیای طراحی و گرافیک کامپیوتری، گستره وسیعی از نرم‌افزارها وجود دارند که هر کدام مزایا و معایبی دارند و کاربران بسته به سطح دانش طراحی، هدف و ترجیح شخصی می‌توانند آن‌ها را انتخاب کنند. اما برای آن دسته از کاربرانی که تازه وارد دنیای طراحی شده‌اند، تنوع محصولات در این زمینه ممکن است گیج‌کننده و انتخاب یکی از میان آن‌ها چالش‌برانگیز باشد. به همین علت، دانستن مزایا و معایب هر نرم‌افزار پیش از انتخاب آن، به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند آگاهانه تصمیم بگیرند.
مزایا :
1)بهترین برنامه طراحی گرافیک
2)قابلیت بازیابی فایل
3)امکانات فراوان محیط برنامه
4)عضو مجموعه نرم‌افزارهای ادوبی
5)وجود پنل‌های تنظیمات مختلف
معایب :
1)اشغال حجم زیادی از حافظه دستگاه
2)تفاوت کلیدهای میانبر در برنامه‌های ادوبی

 


ابزار های ایلوستریتور چه کاربرد هایی دارند؟
در کار با نرم افزار ایلوستریتور آنچه حائز اهمیت است، ابزار های آن می باشد. فرض کنید می خواهید نجاری کنید. حتی اگر تمام فوت و فن های کار با چوب را هم بلد باشید، بدون ابزار و شناخت هر کدام از آنها، کاری از پیش نخواهید برد.
اصلاً چگونه می خواهید بدون ابزار، نجاری را یاد بگیرید؟ این سوال تقریباً در همه نرم افزار های شرکت ادوبی نه تنها ایلوستریتور مطرح است و باید آشنایی کافی با ابزار های آن را داشته باشید.

 

حرف نهایی
Adobe Illustrator CC گزینه ای عالی برای طراحان حرفه ای خلاق در هر سطح است. علاوه بر این، شما باید مهارت آن را کسب کنید که میتوانید با شماره 37254818 تماس بگیرید و پیش ثبت نام این مهارت انجام دهید تا برای شما، موقعیت های مختلف شغلی در نظر گرفته شود. 

*زمان پاسخگویی به سوالات شما دوستان عزیز :
صبح ها : از ساعت 08:30 الی 12:30
عصرها : از ساعت 16:00 الی 19:00
 
*برای دانستن بیشتر شما از برگزاری دوره های ما :
تمام دوره های ما در 3 پارت به صورت خصوصی و عمومی برگزار می شود
صبح ها _عصرها_شب ها
 
*با شماره های 37247567 _ 37254818 _09135253912 می توانید تمام سوالات خود را در رابطه با دوره ها و زمان شروع آن و... از مسئول آموزش ما خانم شاکری بپرسید .