سی‌ پلاس‌پلاس چیست؟ 
++C یک زبان برنامه‌نویسی همه‌منظوره و عمومی است که هم‌اکنون در سطح وسیعی از علم کامپیوتر استفاده می‌شود و مفاهیم شی‌گرایی، وراثت و چندریختی را بیان می‌کند. ++C به همراه جد خود C از پرطرفدارترین زبان‌های برنامه‌نویسی هستند. ++C یک زبان سطح میانی در نظر گرفته می‌شود؛ این زبان دارای قابلیت‌های زبان‌های برنامه‌نویسی سطح بالا و زبان‌های برنامه‌نویسی سطح پایین به‌صورت هم‌زمان است.

ویژگی های ++C
در مقایسه با زبان C ویژگی های بسیار جدیدی را معرفی نموده است.

  • آرگومان پیش فرض

  • توابع مجازی

  • وراثت

  • فضاهای نام و اشاره گر ها

  • و...

++C چه کاربردی دارد؟

خب مهم ترین بخش مقاله از نظر من همین قسمت است که شما که قصد دارید زبان برنامه نویسی را برای یادگیری انتخاب کنید با قابلیت هایی که در آینده می توانید توسط آن ایجاد کنید و تکنولوژی هایی که می توانید توسط یک زبان توسعه دهید آشنا شوید.با این زبان می توانید برنامه نویسی سیستم عامل ، هسته و لایه های مختلف سیستم عامل (.... ios , linux , macos , windows)انجام بدید.با ++C قادر هستید به تولید نرم افزار ، بازی سازی برای انواع کنسول ها و تحت وب ،برنامه نویسی برای موبایل و تبلت بپردازید.این زبان برنامه نویسی در صنایع پزشکی ، فضایی ، خودروهای هوشمندو اینترنت اشیا نیز کاربرد دارد.با زبان ++C قادر هستید که برای ربات ها برنامه نویسی انجام دهید.

تفاوت‌ها با زبان برنامه‌نویسی C

1) سی پلاس پلاس بر خلاف سی، شیءگرا است؛ کلیدواژه‌های جدیدی مانند class ,template ,typename ,alignas ,alignof و بسیاری دارد که سی فاقد آن است.
2) در++C به چندین نوع می‌توان یک متغیر را مقداردهی اولیه کرد اما در C تنها به روش کپی یا با عملگر =.
3) معمولاً سرآیندهای++C بدون پسوند h. نوشته می‌شوند (با h. هم می‌شود) و کتابخانهٔ استاندارد C هم می‌تواند با حرف c اول سرآیند داخل برنامه ++C شامل شود؛ مانند:

4) در اینجا می‌توان به‌جای stdio.h ،cstdio را نوشت، اما به‌جای iostream.h ،iostream را نمی‌توان نوشت.
5) در C نمی‌توان با عملگر == دو رشته حرف یا استرینگ را مقایسه نمود اما در ++C می‌شود؛ برای مثال:

این برنامه هیچ خروجی‌ای ندارد اما به جایش می‌توان از تابع strcmp() استفاده نمود.

خروجی این برنامه Salam می‌باشد.

چه کسانی ++C کار می کنند؟

کلیه ی افرادی که در زمینه های تولید نرم افزار و طراحی سیستم عامل های مختلف کار می کنند از این زبان بهره می برند. هم چنین آن دسته از مهندسین که در صنعت گیم فعالیت می کنند با این زبان برای بازی های ویدیویی و تحت وب بازی سازی می کنند و به طور کلی در صنعت کاربرد بسیاری دارد.
++C برای چه کسانی مناسب است؟

 افرادی که قصد دارند از پایه اقدام به یادگیری برنامه نویسی نمایند این زبان به عنوان اولین زبان یادگیری برنامه نویسی ، به شدت به آنها توصیه می شود. همچنین این زبان میتواند منبع درآمد خوبی برای افراد،خصوصا در کشورهای پیشرفته باشد.
حتی دوستانی که هیچ زمینه ای در رابطه با برنامه نویسی ندارند  و در رشته کامپیوتر تحصیل نمی کنند نیز هم میتوانند از این دوره آموزشی استفاده کنند.

*زمان پاسخگویی به سوالات شما دوستان عزیز :

صبح ها : از ساعت 08:30 الی 12:30
عصرها : از ساعت 16:00 الی 19:00
 
*برای دانستن بیشتر شما از برگزاری دوره های ما :

تمام دوره های ما در 3 پارت به صورت خصوصی و عمومی برگزار می شود
صبح ها _عصرها_شب ها
 
*با شماره های 37247567 _ 37254818 _09910792736 می توانید تمام سوالات خود را در رابطه با دوره ها و زمان شروع آن و... از مسئول آموزش ما خانم شاکری بپرسید .